nad biebrzą

Nad Biebrzą – Biebrzański Park Narodowy i Dolistowo Stare

Każdy kto pragnie uciec od codziennego zgiełku, ma dość pracy, hałasu i zatłoczonego miasta, z powodzeniem może wybrać odpoczynek nad Biebrzą. To również idealny sposób na spędzenie wolnego weekendu, chociażby jednego lub dwóch dni, które przeznaczone mają zostać na odpoczynek, a być może nawet całego urlopu. Noclegi nad Biebrzą to idealna okazja, aby swój czas spędzić aktywnie bądź też nieco bardziej leniwie. Choć w rejonie rzeki Biebrza i Biebrzańskiego Parku Narodowego raczej trudno szukać miejsc oferujących możliwość całonocnego szaleństwa, to jednak nawet ci, którzy na co dzień preferują taki styl życia, odnajdą się w uroczych zakątkach i malowniczych wsiach, między innymi w Dolistowie. Można poszukać noclegu na własną rękę, skorzystać ze specjalnie przygotowanych ofert, nie tylko dla osób indywidualnych. Nie brakuje miejsc, w których również zorganizowane grupy będą mogły cieszyć się wspólnie spędzonym czasem. Przy grillu, ognisku, wspólnych śpiewach, rozmowach i tańcach do białego rana. Warto skorzystać z możliwości zakosztowania w spływie tratwą bądź kajakami, a i być może spróbować jednego i drugiego dla porównania. Co najważniejsze jednak, odpoczynek nad Biebrzą to okazja do tego, by zregenerować się. Odzyskać spokój, harmonię i rozkoszować ciszą, której nawet podczas weekendu brak, w szczególności w dużych miastach i wojewódzkich stolicach. Poza tym rejony Biebrzy to nie tylko rzeka i Park Narodowy zachęcający do obcowania z naturą. To także wiele zabytków, atrakcji regionalnych. Miejsc wartych odwiedzenia i obiektów wartych zapamiętania, uwiecznienia na fotografiach i poznania ich historii. Turyści coraz chętnie wybierają takie miejsca na swój odpoczynek i trudno się dziwić takiej tendencji, bowiem w codziennej gonitwie za pieniądzem, chwila wytchnienia dla ciała i umysłu staje się niezbędną, aby móc każdego dnia z nową energią podchodzić do kolejnych zadań i spełniania swoich obowiązków. Odpoczynek nad Biebrzą to świetny sposób na ciepłe dni i wypoczynek aktywny.

Nad Biebrzą możemy zobaczyć objętego ścisłą ochroną Bataliona. Krótki filmik obrazujący gody tych pięknych ptaków:

Nad Biebrzą – Biebrzański Park Narodowy i Dolistowo Stare dnia Czerwiec 30, 2015 ocena 4.7 of 5

2 myśli na temat “Nad Biebrzą – Biebrzański Park Narodowy i Dolistowo Stare”

  1. Okolica jest rzeczywiście niezwykle piękna. Wiosna to chyba najpiękniejszy okres podczas którego można podziwiać okolice Dolistowa i Biebrzański Park Narodowy. Dane mi było odpoczywać w Dolistowie podczas tegorocznej majówki i z ogromną przyjemnością powrócę tam za rok :)

  2. Bataliony to rzeczywiście piękne ptaki. Odwiedziłem Dolistowo Stare właśnie ze względu na nie. Muszę przyznać, że nie widziałem tak cudownej okolicy jeszcze nigdzie, pomimo że podróżuję po Polsce z racji swojego zawodu – jestem ornitologiem. Mam nadzieję, że dane mi będzie jeszcze kiedyś odwiedzić Dolistowo i jego zjawiskowe okolice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>