Domki Letniskowe Dolistowo Stare

Domki Letniskowe Dolistowo Stare

Każdy zakątek kraju kryje w sobie coś, co w warto w wolnej chwili zobaczyć. Nie inaczej jest w przypadku województwa podlaskiego, gdzie znajdujemy sporo miejsce godnych uwagi, a zwiedzić je można wynajmując domki letniskowe. Dolistowo Stare to skupisko trzech wsi: Dolistowa Starego, Dolistowa Starego II – tak zwanych Kolonii oraz Dolistowa Nowego, które w skrócie nazywane jest Dolistowo.

Domki Letniskowe Dolistowo Stare – Nad Biebrzą

Tutejsza pobliska rzeka Biebrza oferuje przybyłym gościom możliwość skorzystania z atrakcji, jaką jest spływ rzeką. Kajakiem lub tratwą. Długie trasy, a po drodze pola namiotowe i punkty widokowe. Niemal cała rzeka znajduje się na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego, który warto odwiedzić wraz z przewodnikiem. Aby zaznać tych wszystkich atrakcji, wystarczy znaleźć dla siebie domki letniskowe. Dolistowo Stare zachwyca także pod względem architektury drewnianej, której ślady znajdujemy prawie na każdym kroku, a i ciekawa historia jest godna uwagi i jej poznania. Warto odwiedzić centrum i zabytkowy Kościół pod wezwaniem świętego Wawrzyńca, pochodzący z końca XVIII wieku, a w nim między innymi barokowy obraz Matki Bożej Różańcowej.

Domki Letniskowe Dolistowo Stare – Biebrzański Park Narodowy

Turyści mogą nacieszyć oczy hodowlą lilii, na którą obecnie składa się ponad 1500 gatunków. Co ważne, to właśnie tutaj poza dostępnymi atrakcjami, przede wszystkim można zaznać spokoju, błogiej ciszy i korzystać z niepowtarzalnej atmosfery, napawając się urokami malowniczych krajobrazów i niepowtarzalnych widoków. Aby znaleźć wymarzony nocleg, wystarczy w swojej wyszukiwarce internetowej wpisać hasło „domki letniskowe Dolistowo Stare”. Choć to wieś, nie brakuje ofert kwater agroturystycznych, w pełni wyposażonych domków i innych miejsc, gdzie można przenocować, a za dnia oddawać się wszystkim dostępnym atrakcjom. Dolistowo Stare jest przepięknym rejonem województwa podlaskiego, które powinno znaleźć się na mapie każdego turysty, szukającego odmiennych widoków i ciekawej formy rozrywki, jakiej próżno szukać w mieście.

Niezwykła Fauna Biebrzańskiego Parku Narodowego. W Filmiku – Łosie:

Domki Letniskowe Dolistowo Stare dnia Czerwiec 9, 2015 ocena 4.9 of 5

Jedna myśl na temat “Domki Letniskowe Dolistowo Stare”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>