dolistowo

Dolistowo – Raj na Ziemi dla Chcących Wypocząć

Dolistowo to tak naprawdę skrócona nazwa rejonu, w którym znajdują się wsie Dolistowo Stare, Dolistowo Nowe oraz Dolistowo Stare II, czyli tak zwane Kolonie. Używając jednak skrótu Dolistowo, można mówić o wsi, która obecnie znajduje się w województwie Podlaskim. Dawniej, przed dokonaniem nowego podziału administracyjnego na 16 województw, jej położenie to województwo Białostockie. Jest to dość duża wieś, położona nad rzeką Biebrzą.

Dolistowo – W sąsiedztwie Biebrzańskiego Parku Narodowego

W jej bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się Biebrzański Park Narodowy. Choć z pewnością niewiele osób wie w ogóle o istnieniu takiego miejsca w Polsce, to jednak, gdy jakikolwiek turysta trafia właśnie tutaj, nigdy nie wyjeżdża niezadowolonym. Uwagę zwraca okoliczna przyroda, miejscowe atrakcje, a przede wszystkim możliwość swobodnego wypoczynku. Spokoju, ciszy i okazji do tego, by zregenerować się pod względem fizycznym, jak i psychicznym.

Dolistowo – Idealne miejsce dla każdego

Dolistowo to doskonałe miejsce dla każdego, kto na jakiś czas chce uciec od codziennego zgiełku, hałasu i problemów w pracy, czy też na jakimkolwiek innym polu. Zdecydowanie warto zaglądać w tego typu miejsca, bowiem niejednokrotnie okazuje się, iż właśnie niewielkie miejscowości, wsie, położone w różnych regionach kraju, kryją w sobie atrakcje, miejsca i okolice godne poznania, a już z pewnością oferujące możliwość ciekawie spędzonego czasu i wymarzonego wypoczynku. Tutaj odnaleźć się mogą osoby samotne, którym brak zwyczajnie innego klimatu, czy też poszukiwacze ciekawych miejsc i regionów, które warto poznać również ze względu na ich historię. Dobrym pomysłem jest wspólny wypad całej rodziny, jak i grupy znajomych. Tutaj z powodzeniem każdy może znaleźć coś dla siebie. Wspólne wycieczki, spacery i korzystanie z tego, co dla przyjezdnych przygotowują miejscowi. Dużą zaletą wypadu w ten rejon, jest również cena za nocleg. Zadowoli tych, którzy poszukują miejsca do odpoczynku, na skromne wakacje, w dogodnej cenie. Nie oznacza to jednak, że i ci bardziej wymagający nie odnajdą tutaj zakątku dla siebie.

Kilka zdjęć ukazujących piękną okolicę: Dolistowo, Dolistowo Stare oraz Biebrzański Park Narodowy:

dolistowo   Biebrza i malownicza okolica

dolistowo    Granitowy Krzyż Wotywny z 1908 roku

dolistowo

Kościół Parafialny p.w św. Wawrzyńca diakona i męczennika

 

 

Dolistowo – Raj na Ziemi dla Chcących Wypocząć dnia Czerwiec 19, 2015 ocena 4.7 of 5

Jedna myśl na temat “Dolistowo – Raj na Ziemi dla Chcących Wypocząć”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>