dolistowo domek

Dolistowo Domek

Nie brakuje w kraju malowniczych wsi, które rokrocznie przyciągają w swoje okolice rzeszę turystów. Tych, którzy poszukują kontaktu z natura, lubią obserwować przyrodę, rozmaite gatunki zwierząt, jak i roślin, niemożliwym do spotkania w ich miejscach zamieszkania. Nie inaczej jest w przypadku sporej wsio w województwie podlaskim, o ciekawie brzmiącej nazwie Dolistowo. Domki, agroturystyka, noclegi. Wedle tych haseł znaleźć można w wyszukiwarce internetowej niejedno miejsce na nocleg, właśnie w tym rejonie.

Dolistowo Domek – Agroturystyka Dolistowo Stare

Dolistowo to tak naprawdę skupisko trzech wsi. I niezależnie od tego, gdzie dokładnie znajdzie się turysty i którą okolicę wybierze na swój pobyt, to z pewnością zazna tu atrakcji, jakich nie znajdzie nigdzie indziej. Jest tu malowniczo, bowiem Dolistowo położone jest w otulinie bagiennych lasów i łąk. Choć teren ten mógłby przyciągać turystów, którzy pragną poznać nieco historii i również w tej tematyce się lubują, to jednak główną atrakcją są zabytki architektury drewnianej. Niepowtarzalne stare domy z niezwykle ozdobnymi okiennicami, krzyże, a także kapliczki. W samym centrum znaleźć można zabytkowy, parafialny kościół.

Dolistowo Domek – Agroturystyka Dolistowo Stare

Turystów żegna z kolei drewniany, duży krzyż. Znajduje się tu również drewniany most, nieopodal którego zatrzymują się tratwy, a i turyści mogą skorzystać ze spływu Biebrzą tratwą, jak i kajakiem. Dużą atrakcją jest malownicza okolica rozciągającej się tutaj rzeki Biebrza, a także sam Biebrzański Park Narodowy, po którym można spacerować również z przewodnikiem. A to wciąż tylko część z atrakcji, jakie oferuje Dolistowo Domek do wynajęcia w tym miejscu to świetna okazja, aby odpocząć. Zakosztować w ciszy, spokoju i miejscowym klimacie. Poznać mieszkańców, centrum Dolistowa, jak i okoliczne rejony.

Dolistowo Domek – Agroturystyka Dolistowo Stare

Zapuścić się w dalsze rejony województwa, nie tylko w tereny, jakie oferuje samo Dolistowo Domek do wynajęcia to idealne rozwiązanie dla rodziny bądź większej grupy znajomych, która chce wspólnie spędzić tutaj weekend, jak i dłuższy czas. Każdy ma szansę znaleźć coś dla siebie. Jedną z propozycji spędzania czasu jest spływ w dół Biebrzy na tratwie. Jak to mówią – do odważnych świat należy, zatem zapraszamy!

Dolistowo Domek dnia Wrzesień 7, 2015 ocena 4.3 of 5

2 myśli na temat “Dolistowo Domek”

  1. Dziękuję za wspaniałą majówkę w otoczeniu Biebrzańskiego Parku Narodowego! Ognisko, Biebrza, wieczorne śpiewy ptaków… To wszystko stworzyło cudowną atmosferę, która warta jest każdych pieniędzy. A my wydaliśmy ich tylko troche! hihi :)

  2. wielu z nas woli wycieczki zagraniczne, bo to inny klimat, kultura, słońce, bezchmurne niebo… A tak blisko mamy cudowne środowisko, które warte jest zobaczenia. Sam jestem najlepszym przykładem, że zagraniczne wypady wcale nie są lepsze od zwiedzania naszych rodzimych krain. Byłem na wakacjach w Turcji i nad Biebrzą. Dolistowo i jego okolice to coś czego mogą zazdrościć nam wszyscy Europejczycy, baa! Może nam tego zazdrościć cały świat! A ja jestem przeszczęśliwy, że odwiedziłem to piękne miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>