agroturystyka dolistowo stare

Agroturystyka Dolistowo Stare

Agroturystyka staje się coraz bardziej popularną formą wypoczynku. To czego nie uświadczymy w mieście i jego okolicach, znaleźć można w terenach typowo wiejskich, jak i tych zbliżonych do wiejskich. Gdy każdego dnia męczą nas dochodzące z zewnątrz hałasy, wycie syren karetek, do tego stres i napięcie towarzyszące pracy, które trudno zniwelować nawet wracając do własnego domu, poszukujemy totalnej odskoczni.

Agroturystyka Dolistowo Stare – Architektura, zabytki, a przede wszystkim ludzie

A taką daje nam właśnie agroturystyka Dolistowo Stare to jedna z tych wsi, gdzie z powodzeniem znaleźć można spokój, ciszę, klimat zachęcający do odpoczynku, a do tego ludzi, architekturę i zabytki, które warto poznać. Jest to największa wieś w województwie podlaskim, w której znajdziemy sporo śladów architektury drewnianej. Domki ze zdobionymi okiennicami, kapliczki oraz krzyże. A jeden z tych ostatnich, każdorazowo żegna wyjeżdżających. W centrum natomiast znajduje się zabytkowy Kościół pod wezwaniem świętego Wawrzyńca. Niegdyś w Dolistowie Starym prawdopodobnie swoje miejsce znalazł jeden z zamków krzyżackich, ale to nie historia przyciąga najbardziej turystów w te rejony.

Agroturystyka Dolistowo Stare – Noclegi Dolistowo Stare

Aby znaleźć wymarzony nocleg na Podlasiu, wystarczy w swojej wyszukiwarce internetowej wpisać hasło ‚agroturystyka Dolistowo Stare’. Znajdują się tutaj kwatery, które odpowiadać będą nawet najbardziej wymagającym. Na Podlasiu zachęca również bliskość rzeki Biebrzy, która oferuje spływy kajakami oraz tratwami. Długie szlaki, a na ich trasie również pola namiotowe i punkty widokowe.

Agroturystyka Dolistowo Stare – Biebrzański Park Narodowy

Do tego największy park narodowy Polski, czyli Biebrzański Park Narodowy wraz z cennymi walorami otuliny lasów bagiennych i łąk, mnóstwem gatunków z flory i fauny. Tego wszystkiego można zakosztować, dzięki ofercie, jaką jest agroturystyka Dolistowo Stare z kolei każdego roku przyciąga tych, którzy spragnieni są nie tylko atrakcji, ale przede wszystkim poszukują spokojnego i cichego miejsca na odpoczynek. Oazy, w której odzyskają energię i po powrocie chętnie przystąpią do działania, nawet jeśli przed sobą mają sporo nowych i trudnych wyzwań.

Jeden z gatunków chronionych w Biebrzańskim Parku Narodowym – Żuraw Zwyczajny:

Agroturystyka Dolistowo Stare dnia Lipiec 23, 2015 ocena 4.8 of 5

2 myśli na temat “Agroturystyka Dolistowo Stare”

  1. Piękna okolica! Strasznie się cieszę, że wybraliśmy się z żoną właśnie do Dolistowa Starego. Człowiek może w pełni wypocząć i odciąć się od zgiełku stolicy :)
    Pozdrawiamy i dziękujemy za gościnę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>